Doğru Çocuk Reklamları

Birçok uzman doktora göre reklamlarda kullanılan birçok değişik yaş gruplarındaki çocuklar, yetişkin reklamlarında hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Onlar daha çok çocuk reklamları çeşitlerinde kullanılmalıdır. Yani burada söylenmek istenen ana öğe çocukların kendilerinin alamayacakları bir takım reklamlarda oynatılmasının tamamen tehlikeli olduğudur. Belki bir otomobil ya da kredi kartı ve bunun gibi daha birçok değişik reklam çeşitlerinde kullanılması büyük bir önem arz etmektedir.

 

Burada elbette en büyük görev hiç şüphesiz anne ve babalara düşmektedir. Bu tür reklam çeşitleri çocuklara asla izletilmemeli ve onların bu tür durumlara özenmelerinin önüne geçilmeli. Aynı şekilde bu tür reklamlar içerisinde oynayan çocuklar adına da oldukça tehlikeli bir takım durumlar söz konusu olabilmektedir. bu yüzden her ne kadar para önerilse de her hangi bir şekilde anne baba bu konu hakkında son derece hassas olmalı ve çocuklarını bu tür reklamlardan uzak tutmalıdır. Daha çok çocuk reklam çeşitlerinde çocuklar oynatılmalıdır.

 

Ebeveynler dikkat

 

Bu noktada en büyük görev hiç şüphe yok ki anne ve babaya düşmektedir. Birbirinden farklı çocuk reklamları içerisinde oynayan ya da oynatılan çocuklar belki ir şekilde tolare edilebilir ve fakat daha yetişkinler için yapılan bu tür reklam çeşitleri adına çocuklar bu reklam çeşitlerinde uzak tutulmalıdır. Aynı zamanda hangi reklam çeşidi olursa olsun çocuklar bu tür reklamların ne anlatmak istediği konusunda pek fazla ayrım yapamadığı için de bir takım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yani birçok reklamda aslına bir ürü satışı yapılmak istendiği kavrayamadığı için onu gerçek bile sanabilmektedir.

 

Reklamlar

 

Birbirinden farklı çocuk reklam çeşitleri adına yapılan tüm bu reklamlar adına burada anne ve babaya düşen en büyük durumlardan biri hiç şüphesiz kendilerinin de televizyon saatlerini belli bir saate göre ayarlamaları. Bu sayede çocuk reklamları haricinde diğer reklamları çocukların pek fazla izlemeleri engellenebilir. Bu noktada ise en kaliteli reklam çeşitleri olsa da önemli olan çocukların zihinsel fiziksel gelişimleridir. O yüzden reklamlar her grubundaki çocuklara az izletilmelidir. Aynı zamanda çocuk reklam çeşitleri hayal gücünü arttırıcı etki yapsa da yinede fazla izletilmemelidir.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *